Rada Osiedla Świerczewo otrzymała kolejny grant na Szachty!

Miło nam poinformować, że Rada Osiedla Świerczewo otrzymała grant z Urzędu Miasta na zagospodarowanie Szacht w wysokości 115 tys. zł na 2016 rok. Jest to już trzeci grant uzyskany przez Osiedle Świerczewo na Szachty!

W ramach konkursu na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych miasta, zwanego konkursem grantowym, Osiedle Świerczewo na 2016 r. otrzyma 115 tys. zł. Wraz z wkładem własnym z budżetu Osiedla Świerczewo (180 tys. zł) będziemy mieli do dyspozycji kwotę 295 tys. zł. W ramach tych środków planowane jest dokończenie budowy alejki ?Dookoła Edy? wzdłuż wschodniego brzegu stawu (koszt około 130 tys. zł), wykonanie drewnianego pomostu-tarasu nad Stawem Parkowym (przy ławeczkach), wykonanie ścieżki edukacyjnej z tablicami informacyjnymi oraz dokończenie montażu tablic z nazwami alejek i stawów. Prace zostaną wykonane najprawdopodobniej pod koniec 2016 r.

Jest to już 3 grant uzyskany przez Osiedle Świerczewo na zagospodarowanie Szacht. W przeszłości otrzymaliśmy kwotę 200 tys. zł na 2014 r. oraz 200 tys. zł na 2015 r. Wraz z wkładami własnymi z budżetu Osiedla Świerczewo na budowę alejek i montaż ławek, koszy na śmieci i tablic z nazwami alejek i stawów zostało przeznaczone ponad 770 tys. zł oraz prawie 300 tys. zł z budżetu Miasta Poznania na budowę przepustów pomiędzy Stawami Parkowymi a Strumieniem Junikowskim.

Pozytywnie oceniasz zmiany na Szachtach? Zagłosuj w Poznańskim Budżecie Obywatelskim na projekt nr 405, który zakłada dokończenie prac na Szachtach wraz z budową drewnianej wieży widokowej! Zachęcamy też do oddania głosu na pozostałe projekty ze Świerczewa ? więcej informacji na stronie swierczewo.poznan.pl/PBO

 

Harmonogram prac na Szachtach

Harmonogram prac na Szachtach

 Żródło: www.swierczewo.poznan.pl

Brak możliwości komentowania.