Szachty wysprzątane

W sobotę 26 kwietnia odbyło się organizowane przez nas Wspólne sprzątanie Szacht. Dzięki zaangażowaniu kilkunastu wolontariuszy udało się uprzątnąć spory fragment Glinianek, dzięki czemu na pewno są one ładniejsze.

W czasie akcji zebraliśmy kilkadziesiąt worków odpadów, które zalegały głównie od strony ul. Witaszka/Kocha oraz ul. Orkana. Co cieszy, odpady w większości wyglądały na kilkuletnie i obecnie raczej już nowych śmieci w tej rejon nikt nie wywozi. Nie do pomyślenia jest jednak, że niektórzy na Szachty podrzucają odpady biodegradowalne (np. skoszoną trawę ? w workach foliowych!!!), które bezpłatnie odbierają wszystkie firmy wywożące odpady z naszych domów czy też można za darmo zostawić na Gratowisku przy ul. 28 Czerwca 1956 r.

Wszystkim zaangażowanym w sprzątanie Szacht serdecznie dziękujemy! Jednocześnie informujemy, że Zarząd Zieleni Miejskiej (który otrzymał w zeszłym roku w zarząd większość terenu Szacht ? ok. 60 hektarów) zlecił wysprzątanie całego terenu spółdzielni pracy socjalnej. Prace powinny być wykonane do końca maja.

Materiał z telewizji WTK >>

 

 Żródło: www.swierczewo.poznan.pl

Brak możliwości komentowania.