Szachty: góra śmieci, rozpoznajecie szyld?

W środę w okolicach Stawu Edy na poznańskich Szachtach pojawiła się góra śmieci. Prawdopodobnie pochodzą ze zlikwidowanego lub remontowanego sklepu zoologicznego. Sprawę przekazaliśmy strażnikom miejskim, ale prosimy czytelników o pomoc. Rozpoznajecie szyld?

? W środę, na szachtach poznańskich, na ulicy Świerczewskiej, przy stawie Edy znalazłam świeżo wyrzuconą górę śmieci ? informuje Ewa. ? Jest problem z namierzeniem ich właściciela. Wyrzucony został charakterystyczny szyld sklepowy, może jesteście w stanie pomóc w jego rozpoznaniu ? dodaje.

Sprawę dzikiego wysypiska śmieci przekazaliśmy strażnikom miejskim. ? Każdy sygnał od mieszkańców jest dla nas ważny. Tym bardziej liczy się pomoc we wskazaniu osoby, która tych śmieci się pozbyła ? wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. ? Czasem zdarza się, że w śmieciach nie znajdziemy żadnego dokumentu z adresem i wówczas wskazanie sprawcy jest praktycznie niemożliwe. Dzięki poznaniakom wielokrotnie udało nam się problem poszczególnych dzikich wysypisk rozwiązać, może w tym przypadku będzie podobnie ? dodaje.

Piwecki zauważa, że każdego roku Poznań przeznacza na sprzątanie dzikich wysypisk około miliona złotych. ? Niestety, ale nasza mentalność wciąż pozostawia wiele do życzenia. Nie śmiećmy, a więcej pieniędzy zostanie w budżecie ? zauważa. ? Jeszcze dziś nasz patrol pojawi się we wskazanym miejscu i sprawdzi, czy nie ma innych ?śladów? prowadzących do śmieciarza.

Twórcy dzikiego wysypiska z ulicy Świerczewskiej grozi mandat w wysokości 500 złotych. Jeśli uda się ustalić jego tożsamość, będzie też musiał uprzątnąć teren. Rozpoznajecie szyld? Jeśli tak, skontaktujcie się z nami poprzez alarm@epoznan.pl. Informacje na ten temat można również przekazywać bezpośrednio do dyżurnego SMMP Wydział Wschód: tel. 61 878 50 31 w godz. 6:00 ? 22:00 lub pocztą elektroniczną: nowe_miasto@wschod.smmp.pl.

http://epoznan.pl/news-news-36871-Szachty_gora_smieci,_rozpoznajecie_szyldŻródło: www.swierczewo.poznan.pl

Brak możliwości komentowania.