roślinność na Edy

<<

spider

Post N sie 18, 2013 1:26 pm

roślinność na Edy

Dzisiaj wybrałem się na Edy.Wędrówkę rozpocząłem od strony szlabanu i szedłem w kierunku ul.Kocha.Muszę przyznać,że miejscówki od strony szlabanu stają się coraz trudniej dostępne dla wędkujących.Roślinność coraz bardziej porasta brzegi (moczarka itp.).Praktycznie każdy rzut kończył się zebraniem sporego "dywanu".Przemieszczając się w kierunku Świerczewa brzegi i nie tylko według mnie są bardzo bujnie porośnięte.Nie wspomnę już o spławikowcach,dla nich to już jakaś masakra.Wystarczy jeszcze kilka lat i te miejscówki w zasadzie przejdą do historii.Pamiętam swego czasu jak brzeg od strony obozu licznie porastały liście grzybienia i podobnego do niego tylko zółtego kwiata.Teraz gołym okiem widać jak na Edy powstają "wyspy" z moczarką na czele.Widzicie jakieś rozwiązanie tego problemu? według mnie brak ingerencji człowieka sytuacji nie poprawi.Od strony Kocha są strome zejścia do brzegu,ale za to piękne miejsca na przysiadkę.Niestety każde z tych miejsc porasta taki "dywan",że poza leżeniem w trawie nie ma tam czego szukać .Zresztą podobna sytuacja jest na oczkach pod drugie stronie Głogowskiej.
<<

filippo

Post Wt sie 20, 2013 8:00 pm

Re: roślinność na Edy

Nie wiem jak wyglądało to kiedyś, bo na Szachtach bywam dopiero od tego roku, ale faktycznie - kilka tygodni temu na Edy od strony Kocha byłem powędkować i nie było tragedii. Tydzień później w tym samym miejscu trudno było już znaleźć dziurę wśród moczarek gdzie można by wrzucić spławik i praktycznie każde zarzucenie kończyło się holowaniem pokaźnego sznura moczarki.
<<

jig9g

Post Wt sie 20, 2013 8:17 pm

To jest rogatek wywłócznik. Kiedy woda się nagrzewa, a latoś było b. gorąco, roślina ta ma taką właściwość, że odrywa się od podłoża i tworzy kobierce pływające. Zaobserwowałem to nawet na dużym, głębokim jeziorze tego roku, gdzie w ciągu niespełna trzech dni połacie tej rośliny w niektórych miejscach skutecznie pozbawiły dostępu do wody wędkujących z brzegu. Tylko na takim dużym akwenie wystarczyła jednodniowa nawałnica, która rozproszyła to "towarzystwo" po całym jeziorze i stan wody wrócił do normy. Na naszych stawach nie ma się gdzie rozproszyć.
<<

Sąsiad

Post Śr sie 21, 2013 8:28 am

Tak jak kolega Krzysztof nadmienił prawdziwą zmorą jest wywłócznik, potocznie zwany "mertą", moczarki nie ma zbyt wiele. Wywłócznik ma to do siebie że jego ekspansja w czasie upałów odbywa się na przeogromną wręcz skalę, skutecznie uniemożliwiając wędkowanie każdą metodą, na dobrą sprawę. Z własnego doświadczenia wiem że skutecznym sposobem jest jej usunięcie z łowiska za pomocą odpowiednich narzędzi no i sporego nadmiaru czasu :shock: Raz usunięty wywłócznik nie odrasta zbyt szybko w danym miejscu.
Najgorszy dzień na rybach jest i tak lepszy od najlepszego dnia w pracy.
<<

Pietrek

Post Śr sie 21, 2013 11:45 am

Czasami wystarczy kilka wietrznych i deszczowych dni i gdzieś to wszystko znika. Myślicie że amur by załatwił sprawę?
<<

Sąsiad

Post Śr sie 21, 2013 12:31 pm

Amur na pewno by załatwił sprawę. Amura natomiast załatwiły by wszystkożerne bezzębne dziadki zabierające do chaty okazy 30 centymetrowe i mniejsze.
Najgorszy dzień na rybach jest i tak lepszy od najlepszego dnia w pracy.
<<

Mario

Site Admin

Post Śr sie 21, 2013 5:55 pm

Amur na bank by nie załatwił sprawy, poczytajcie trochę na ten temat, zazwyczaj dobiera się on do nie do tego zielska, które byśmy chcieli
spacyfikować, a na bank pozamiatał by grążele (kapelony) i trzciny, zwłaszcza ich młode pędy są jego przysmakiem.
Catch & release, złów i wypuść....
<<

Galon

Post Śr sie 21, 2013 10:22 pm

słyszałem za dzieciaka ze na jeziorze kierskim uwczesny rybak chcac urozmaicic rybostan wpuscil amury efekt jest taki ze po trzcinie na wyspach tzn wyplyceniach niema sladu chociaż byly cale zarosniete
<<

Mario

Site Admin

Post Śr wrz 04, 2013 2:33 pm

Doszły mnie słuchy iż bezmózgi z PZW chcą wpuścić do Edy 500kg amura...
Jak tu być spokojnym i się nie wkur...ć??
Catch & release, złów i wypuść....
<<

jig9g

Post Śr wrz 04, 2013 3:49 pm

:evil:
Następna strona

Powrót do Hyde Park